
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | SMD/SMT |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 125 V |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Insulation Resistance | 1 GΩ |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Material(Contact Finish) | Bronze |
| Pitch | 1.27 mm |
| Current Rating | 500 mA |
| Number of Contacts | 68 |
| Connector Type | Connector |
| Number of Positions | 68 |
| Number of Rows | 2 |
| Housing Color | Black |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
